Якщо ви хочете, аби ваш хвостатий друг чітко виконував потрібні команди та поводив себе чемно, пропонуємо скористатися нижченаведеними порадами.
Як самому навчити собаку командам
Тренуванню слід приділяти не менше однієї години на добу, розбиваючи навчання на невеличкі порції підходів. Для занять бажано вибирати усамітнене місце, де пес буде залишатися тільки удвох з господарем, не відволікаючись на сторонні речі та предмети. Для навчання будуть потрібні поводок, нашийник та смаколики, якими ви будете заохочувати свого улюбленця та сприяти кращому засвоєнню завдань.
Для того, щоб пес швидко навчився виконувати команди, потрібно дотримуватися певних правил поведінки, а саме:
-
віддавати команди дуже чітко та спокійно;
-
давати псу зрозуміти те, що ви від нього хочете, не тільки за допомогою голосу, але ще й рухів та жестів;
-
не застосовувати до тварини насильство та не сварити її;
-
завжди хвалити та частувати пса смачненьким, якщо ваше завдання ним виконано правильно. Це мотивуватиме собаку навчатися ще з більшою старанністю.
З якого віку вчити собаку командам
Починати навчання потрібно відразу ж, як собака з’явилася у вашій оселі. Маленьких цуценят спочатку привчають відкликатися на своє ім’я та ходити з ошийником. Потім настає час команди «До мене». Коли вашому улюбленцю виконається три місяці, можна переходити до навчання основним командам, якими є: «Місце», «Сидіти», «Лежати», «Апорт», «Поруч», «Фу», «Дай» та інші.
Як правильно навчити собаку давати лапу? Дуже просто: за допомогою все тих же ласощів. Затиснувши їх у долоні, та дочекавшись, коли улюбленець спробує дістати їх лапою, взяти собаку за кінцівку та чітко вимовити команду. Після чого, потримавши лапу незначний час у руці, відпустити її та пригостити собаку смачненьким. Цю вправу потрібно постійно повторювати до того часу, поки команда не буде повністю засвоєна.
Навчити цуценя не кусатись можна декількома простими способами. Якщо малеча кусає вас під час гри, то такі ігри потрібно просто припинити. У разі, коли кусання або ричання не пов’язане з грою, слід, тримаючи песика за холку та притиснувши його мордочкою до підлоги, суворо, але не агресивно пояснити, що так робити не можна, після чого залишити цуценя на самоті на деякий час та не звертати на нього уваги. Крім цього, ніколи не слід бити тварину та кричати на неї, оскільки така поведінка господаря може сформувати у собаки або агресію, або хибне враження, що з нею граються, і заохотити до ще більшого кусання.
Для того, щоб виховати слухняного собаку, потрібна не тільки наполеглива праця, але й любов та повага до свого домашнього улюбленця. І тоді ви завжди зможете дарувати радість один одному.